Slovak Yetkilileri Raid Kumar Tesisleri, Büyük Yasadışı Kumar Oynama Operasyonlarında Yakalama Makineleri

Ben Esra telefonda seni boşaltmamı ister misin?
Telefon Numaram: 00237 8000 92 32

Slovakya’nın Mali Yönetimi, son yıllarda ülkede gerçekleştirilen en büyük yasa dışı kumar operasyonu olduğu ortaya çıkan bir dizi sınav ve kumar makinesine el koydu. Yerel haber bülteni Slovak Gösterisi , daha önce ülke çapında yapılan birçok baskın sonrasında Mali İdare’nin geçtiğimiz ay, betebet sınav makinesi tipi ve 75 kumar makinesinin beş cihazını ele geçirdiğini bildirdi. Operasyon 28-29 Haziran tarihleri ??arasında iki gün boyunca gerçekleştirildi ve Slovak hükümetinin yasadışı kumarla mücadele çabalarının bir parçasıydı. 180’den fazla bilgisayar ve özel görevli, geçen ayın sonunda ülke genelinde 100’den fazla kumar tesisine baskın düzenledi ve ülkenin yeni kumar yasasının 2018’de yürürlüğe girdiği ilk ihlallerini tespit etti. Finansal İdare, basın açıklamasında, baskınların makineyi deneyen memurları ve kumar oynamak için kullanılıp kullanılmadığını söyledi.

Bazı tesislerde kumar makinelerinin kapatıldığı, betist diğerlerinde ise makinelerin internete bağlı olmadığı veya şebekeden uzak olduğu tespit edilmiştir. Baskın tesislerin bir kısmı daha sonra mühürlenmiş ve memurların daha fazla denetim yapmaları beklenmektedir. El konulan yarışma makineleri, uzmanların kumar amaçlı kullanılıp kullanılmadığını belirleyebildiği Teknik Test Kurumu’na gönderilmiştir. Mali İdare Kurulu Başkanı František Imrecze daha önce, sınav makinelerinin aslında bir kumar biçimini temsil ettiğini belirtti.

Kumar Para Cezaları

Slovak Spectator ayrıca kumar hizmetlerinin sağlayıcıları erring dayatılan para cezalarının sayısı son birkaç yılda önemli ölçüde arttığını bildirdi. TASR haber bülteninin sunduğu rakamlara göre, perabet 2017 yılında bu tür sağlayıcılara 210 kadar ceza kesildi ve yaklaşık 380.000 Avro değerinde. Raporlanan rakam 2016’dan 153, 2015’te ise 200’e çıkmıştır. Verilen miktarlara gelince, bunlar 2016’dan % 3.75 ve 2015’ten % 184 artmıştır. Yetkililerin yasadışı kumar oynamayı durdurma çabalarına ilişkin yorumunda, Slovak Eğlence ve Kumar Derneği sözcüsü Dominika Lukácová, bu çabaları memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Ancak, sözlerine devam etti, hükümet yasadışı kumarın yerel sanayinin aşırı düzenlemesinden kaynaklandığını fark etmeli. Geçen ay çıkan haberlerde, Bratislava’nın geçen baharda kabul edilen tam kumar yasağı, başkent Bölge Mahkemesi tarafından bozuldu. Geçtiğimiz yılın başlarında, Belediye Konseyi kumarhaneler ve kumarhanelerin kapanmasını gerektiren şehir genelinde kumar hizmetlerinin sunulması yasağını onayladı. Lisanslarının süresi dolduğunda özelliklerin kapanması ve bu tür lisansların son 2021’de sona ermesi beklenir. Ancak, bonus veren bahis siteleri Bölge Mahkemesi geçtiğimiz ay, yasağın ülkenin kumar yasasını beslediği yönünde karar verdi. 2017 Nisan ayı arasında, yasağın yürürlüğe girdiği ve mahkemenin kararının açıklandığı tarihte 50 kadar mekan kapatıldı.

Ben Esra telefonda seni boşaltmamı ister misin?
Telefon Numaram: 00237 8000 92 32

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir